Germany | Finland | Saint Petersburg | Italy

Положение о проведении турниров по дартсу

 

ПОЛОЖЕННЯ
про порядок
проведення турнірів з дартсу національної категорії

1. Сфера дії Положення
1.1. Дія Положення поширюється на всі турніри національної категорії, що проводяться Всеукраїнською Федерацією Дартсу (далі - ВФД), її партнерами та/або структурними підрозділами.
1.2. Дія Положення може бути додатково поширена на турніри першої та регіональної категорії за рішенням організатора турніру або за окремим дорученням ВФД або її структурного підрозділу.

2. Обмеження щодо формату турніру в особистих та парних змаганнях
2.1. Кожній турнір, проведення якого припадає у сферу дії Положення, обов'язково має проводитися згідно з правилами ВФД та
відповідати всім наведеним нижче вимогам:
а) проводитися за турнірною схемою, що визначена положенням про змагання, затвердженою ВФД та передбачена для будь-якої можливої кількості гравців;
б) проводитися за турнірною схемою, що допускається Додатком 1;
в) проводитися у дати,
вказані у календарі змагань ВФД та у положенні про змагання;
г) тривалість матчів однієї стадії має бути однаковою для всіх гравців.
ґ) кількість гравців у найбільшій та найменшій за чисельністю групах єдиного або першого групового етапу має відрізнятися не більше, ніж на одного гравця;
д) за наявності більш ніж одного групового етапу, кількість гравців на другому та подальших групових етапах має бути однаковою;
е) тривалість сету може становити 3, 5, 7 або 9 легів (до 2, 3, 4 або 5 перемог в легах відповідно);
є) при проведенні матчів більше ніж з 1 сету, тривалість кожного сету має становити виключно 5 легів (до 3 перемог у легах);
ж) кількість сетів на кожній наступній стадії турніру має бути не меншою, ніж на попередній, виключення можуть становити лише класифікаційні матчі за 3-4 та нижчі місця;
з) кількість легів в сеті на кожній наступній стадії турніру має бути не меншою, ніж на попередній, за виключенням випадків, коли на наступній стадії збільшується кількість сетів.
и) жеребкування всіх стадій турніру має здійснюватися лише один раз, перед початком турніру, кожен гравець повинен мати можливість розрахувати свій турнірний шлях одразу після жеребкування.
і) кількість мішеней повинна бути не меншою ніж одна на 6 гравців.

3. Посів гравців
3.1. З метою підвищення кореляції між класом гравців та підсумковими результатами змагання та з метою підвищення географічного розмаїття при жеребкуванні застосовується посів гравців.
3.2. Посів гравців здійснюється згідно з
релевантним дисципліні рейтингом.
3.3. Порядок здійснення посіву перед проведенням жеребкування здійснюється згідно з Додатком 2.

4. Додаткові показники
4.1. Додаткові показники застосовуються для визначення місць гравців у групі на групових етапах при рівній кількості перемог у матчах.
4.2. Кожен наступний додатковий показник застосовується лише при рівності всіх попередніх додаткових показників у всіх учасників.
4.3. У разі рівності кількості перемог на груповому етапі перш за все мають бути застосовані наступні показники:
а) різниця виграних та програних легів у всіх матчах;
б) кількість виграних легів у всіх матчах;
в) кількість очок у матчах між гравцями, що мають однакові показники;
г) різниця виграних та програних легів у матчах між гравцями, що мають однакові показники;
д) кількість виграних легів у матчах між гравцями, що мають однакові показники.
4.4. При рівності показників а)-д) п. 4.
3. у трьох та більше гравців застосовується правило золотого легу.
4.5. Перебіг золотого легу
4.5.1. У золотому легу беруть участь гравці, що мають рівну кількість очок та рівні додаткові показники а)-д) п. 4.4.
4.5.2. Черга виступу гравців у золотому лезі розігрується за стандартними правилами розіграшу кидком у центр мішені.
4.5.3. Гравець, що першим закінчив лег, вважається таким, що посів найвище місце серед місць, що розподілялися у золотому легу, гравець що закінчив лег другим — друге, аналогічно розподілюються і подальші місця.
4.6. У разі, коли після застосування певного додаткового показника кількість гравців, що мають рівні показники зменшилася, до гравців, чиї показники лишаються рівними застосовуються додаткові показники,
зазначені у п. 4.3., починаючи з першого.

5. Тай-брейк
5.1. Тай-брейк у матчах з одного сету
5.1.1. Тай-брейк в матчах з одного сету може бути передбачений положенням про змагання при рівному рахунку перед останнім легом і передбачати розіграш початку в останньому лезі за стандартними правилами розіграшу кидком у центр мішені.
5.1.2. При відсутності згадки про тай-брейк в положенні про змагання, тай-брейк в матчах з одного сету не проводиться.
5.2. Тай-брейк у багатосетових матчах.
5.2.1. У разі, коли в останньому сеті рахунок по легах стає 2:2, застосовується правило тай-брейку в багатосетовому матчі: переможчем матчу стає гравець, що досягне рахунку 4:2, 5:3 або 6:4 на свою користь.
5.2.2. У разі рахунку 5:5 у останньому сеті застосовується правило останнього легу: гравці розігрують право почати лег за стандартними правилами розіграшу кидком у центр мішені. Переможець останнього (одинадцятого) легу оголошується переможцем матчу.
5.2.3. У разі проведення окремих матчів змагань більше ніж з одного сету, схема тай-брейку в багатосетових матчах повинна бути описана в положенні про змагання.

6. Реєстрація гравців
6.1. Для участі у змаганнях гравці повинні попередньо зареєструватися. Для попередньої реєстрації гравець повинен надіслати електронного листа з заявкою встановлено
го зразка на адресу організатора змагань (яка буде вказана в положенні про змагання) або на адресу ВФД – Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. .
6.2. Допускається реєстрація особисто або керівником регіональної організації.
6.3. Гравець вважається зареєстрованим лише після отримання повідомлення від організатора з підтвердженням реєстрації.
6.4. Попередня реєстрація гравців є обов’язков
ою.
6.5. Попередня реєстрація закінчується за 48 годин до початку змагань. Гравцям, що не пройшли попередню реєстрацію може бути відмовлено у участі на змаганнях.

7. Внесення змін та доповнень до Положення, спірні питання
7.1. Зміни та доповнення до даного Положення вносяться профільним структурним підрозділом ВФД та затверджуються Президією ВФД.
7.2. Спірні питання узгоджуються із профільним структурним підрозділом ВФД.
7.3. Профільним структурним підрозділом ВФД з питань, що виникають при тлумаченні цього Положення, є спортивний комітет ВФД.
7.4. При виникненні в ході змагань спірні питання вирішуються суддівською колегією змагань.

8. Відповідальність за порушення Положення
8.1. Відповідальність за порушення даного Положення несуть організатор змагань, гравці, тренери, судді, інші посадові особи, учасники та персонал у межах, що визначаються нормативними документами ВФД.

Додаток №1

Додаток №2